Twitter Facebook Linked-In
 
 
News

CFP deadline aproaching!

12 March 2013

The Call for Papers deadline is passing so soon we will publish first speakers!

READ MORE

4Developers Program Committee revealed!

19 February 2013

4Developers is a conference made by the people for the people. It's the attendees that create the atmosphere of this event. From this point we would like to introduce and thank the members of the Program Committee that help us create the profesional level of knowledge for this years edition!

READ MORE

We have reached 150 attendees for 4Developers 2013!

19 February 2013

We are very happy to annouce that we have reached 150 attendees for the upcoming edition of 4Developers! Thank you for all your support and lets keep it up!

READ MORE

CONFERENCE SPONSORS

ORACLE-Logo smalllogo it kontrakt smallallegro group


magnetise-users-emotions-logoimagelogo atm   ITS

Program Committee

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować, a także wyróżnić członków Rady Programowej konferencji 4Developers! Bez tych osób konferencja 4Developers nie byłaby możliwa na tak wysokim poziomie jaki planujemy!

Mariusz Gil

Mariusz Gil

ścieżka: PHP & Scalability

Bio:

Technologiami webowymi i tworzeniem aplikacji internetowych zajmuje się od ponad 9 lat, mieszka i pracuje we Wrocławiu. W tym czasie pracował m.in. jako programista w Nasza-Klasa Sp. z o.o., programista w GG Network S.A. (dawniej Gadu-Gadu S.A.), programista / project manager IT w Adv.pl S.A. (gdzie projektował oraz implementował aplikacje dla takich klientów jak Telefonia Dialog S.A., Telekomunikacja Polska S.A., Orange, Lukas Bank, Getin Bank, Nestle Polska, Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A., Opoczno, Hasco-Lek S.A., Jutrzenka S.A.), freelancer (FCP Internet Ltd. – UK).

Od dwóch lat pracuje także jako konsultant w sprawach wydajności i skalowalności aplikacji internetowych. Dotychczas występował na 4Developers 2010, PHPCon PL 2004, konferencji projektu JuniorInternet 2008 oraz gościnnych wykładach i seminariach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którego jest absolwentem. Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce aplikacji internetowych oraz językom PHP i Ruby.

Szymon Kobalczyk

Szymon Kobalczyk

ścieżka: .NET/C#/Windows

Bio:

Technologią .NET Framework zajmuje się od 2001 roku, głównie w zakresie projektowania interfejsów dla aplikacji klienckich typu Smart Client. Obecnie specjalizuje się w budowie rozwiązań opartych na Windows Presentation Framework (WPF). Przygodę z WPF rozpoczął od projektu CME for TSRI – jednej z pierwszych wdrożonych aplikacji WPF. Ostatnio został zdobywcą pierwszej nagrody w prestiżowym konkursie "Lab49 WPF in Finance Innovation Contest". Członek ciała doradczego patterns & practices Composite Application Guidance for WPF oraz jeden z liderów i częsty prelegent Krakowskiej Grupy Deweloperów .NET. Organizator konferencji CodeCamp w Krakowie.

Jarosław Pałka 

Jarosław Pałka

ścieżka: Application Architecture / Cloud

Bio:

Od ponad 10 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury".  Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Krzysztof Piwowar

Krzysztof Piwowar

ścieżka: User Experiance/Usability

Bio:

Na co dzień UX Consultant i właściciel Magnetise, wcześniej współpraca z Grupą Nokaut S.A. jako UX Team Leader, Lemon Sky jako Head of HCI/UX. Ponad 7 lat w branży digital. Motto: "Think Outside the Box, but Don't Forget the Box Exists". Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Michał Rączka

Michał Rączka

ścieżka: ITPM

Bio:

Kierownik IT Governance i AgilePMO w Grupie Allegro. Przedstawiciel Agile CoP w ramach PMI Poland Chapter.

Doświadczony ekspert zarządzania projektami. Ma wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz E-commerce. Partner, trener i doradca w zakresie zarządzania projektami.

Asesor konkursu na najlepszy projekt roku w ramach Project Management Institute oraz International Project Management Association. Członek Zarządu PMI Poland Chapter. Wykładowca na WSB w Poznaniu. Posiada szerokie doświadczenia w realizacji projektów IT. Wprowadza myślenie systemowe i zmiany w organizacji pracy biznesu i IT. Praktyk z metodycznym podejściem nastawiony na zespół realizujący projekt. Przez wiele lat związany z tradycyjnym zarządzaniem projektami. Pasjonat i ewangelista agile oraz zastosowania lean w zarządzaniu projektami. Wolontariusz.

Posiada certyfikaty: PMP, PMI-ACP, Scrum PSM&PSPO, AgilePM Practitioner, CISA, (i inne…)

Absolwent Politechniki Szczecińskiej: Elektronika i Telekomunikacja oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji Oprogramowania. Dyplomy z Zarządzania Projektami oraz Marketingu. Ukończone studia MBA UE Poznań-Atlanta.

Sławek Sobótka

Sławek Sobótka

ścieżka: JAVA

Bio:

Programujący architekt oprogramowania i trener w firmie Bottega IT Solutions http://www.bottega.com.pl, specjalizujący się w technologiach Java i efektywnym wykorzystaniu zdobyczy współczesnej inżynierii oprogramowania.

Do jego zainteresowań należy szeroko pojęta inżynieria oprogramowania: architektury wysokowydajnych systemów (w szczególności CqRS), modelowanie (w szczególności DDD), wzorce, zwinne procesy wytwórcze. Hobbystycznie interesuje się psychologią i kognitywistyką.

Entuzjasta Software Craftsmanship.

W wolnych chwilach działa w community jako: prezes Stowarzyszenia Software Engineering Professionals Polska http://ssepp.pl, lider lubelskiego Java User Group, publicysta w prasie branżowej i blogger http://art-of-software.blogspot.com.

Łukasz Langa

Łukasz Langa

ścieżka: Python

Bio:

Początkujący tata i mąż zamieszkały w Poznaniu. W wolnym czasie programuje w Pythonie w Grupie Allegro. Jest członkiem drużyny rozwijającej Pythona, a także chronicznym perfekcjonistą, fanem czytelnego i testowalnego kodu. Budowanie to jego konik od pierwszego pudełka klocków Lego.

   
   
   
   
   
   

Kolejni opiekunowie ścieżek zostaną dodaniu już wkrótce!

Additional information

2013 Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA.